Uudised
Gala Junior

Juba kuuendat korda toimub kontserttuur Tallinn Ballet Gala Junior

Juba kuuendat korda toimub kontserttuur Tallinn Ballet Gala Junior, kus noored balletitantsijad 13 maailma riigist astuvad lavale näitamaks oma meisterlikkust.

5. augustil kell 19:00 Tallinnas Vene Kultuurikeskuses ja 6. augustil kell 18:00 Pärnus Pärnu Kontserdimajas toimuvad balleti galakontserdid. Lavale kogunevad ballettikoolide õpilased ja noored tantsijad Eestist, Aserbaidžaanist, Küproselt, Soomest, Prantsusmaalt, Jaapanist, Koreast, Lätist, Norrast, Šveitsist, Venemaalt, Ukrainast ja Türgist, et oma meisterlikkust ja tantsukunsti publikule näidata. Erikülaline: Eesti Rahvusballeti tantsija Leonardo Celegato! #balletile
Piletid on saadaval Piletilevis

Need galakontserdid on lõppakordiks suvisele kolmenädalasele balleti intensiivkursusele Tallinna Balletikoolis, mis toimus sel aastal juba kuuendat korda. Suvekursuse õpetajate ja koreograafide seas leidub nii Tallinna Balletikooli esindajaid, aga ka külalisi mainekatest välismaistest balletiasutustest: Daniel Otevrel (Šveits), Paco Laguna (Saksamaa), Russell Adamson (Soome), Kaie Kõrb, Viesturs Jansons, Marina Kesler, Helen Veidebaum, Inna Sõrmus, Anita Kurõljova.
Traditsiooniliselt astub galakontserdi lavastajana üles Eesti koreograaf Dmitri Harchenko:
Igal aastal valime välja kindla teema, püüame tutvustada tulevastele balletitantsijatele lisaks balleti klassikale ka suuri koreograafe ja geniaalseid heliloojaid. Seekord on tegemist suurepärase Austria helilooja Ludwig Minkuse loominguga, kes töötas aastaid Venemaal koos tunnustatud koreograafide Arthur Saint-Léoni ja Marius Petipaga.
Galakontserdi kavas on katkendid ballettidest “Paquita”, “Don Quijote” ja “Bajadeer”, aga ka kaasaegsed etteasted.
Balleti suvekursusel osalemist kaaluvad tavaliselt need lapsed, kes mõtlevad tõsiselt balletitantsija karjäärile ja püüavad end heas vormis hoida. Võib kahtlemata öelda, et keegi esinejatest on tulevane balletitäht. Mõned noorimad osalejad astuvad lavale esimest korda. Kõik nad on aga suur ja sõbralik lastest ja täiskasvanutest koosnev meeskond, kes on selle kolme nädala jooksul sõpradeks saanud ja esitab nüüd oma töö tulemust austatud publikult hindamiseks. Toetage neid oma aplausi ja "Braavo!"-hüüetega.
Teil on võimalus näha oma silmaga laval seda, kuidas talendi, töö ja vaeva ühinemisel tekib maagiline tulemus ning teie ees sünnivad tulevased balletitähed.

Tulge galakontserdile ja saage osa tõelisest maagiast! #balletile

Ürituse kestus: 2,5 tundi, ühe vaheajaga.