Tallinn Ballet Gala Junior'23
Juba 7. korda toimub galakontsert Tallinn Ballet Gala Junior, milles osaleb ligi 50 õpilast ja noori tantsijaid balletikoolidest enam kui kaheksast riigist. Gala kunstiline juht Kaie Kõrb.
Tunneta kontserdi õhkkonda
Selle aasta kontserdid toimuvad Tallinnas, Haapsalus ja Kuressaares.
Tallinn Ballet Gala Junior on suvekursuse Tallinn International Ballet Masterclasses lõpp-punkt, mida korraldab alates 2017. aastast MTÜ DX ART.

Kontserdil esinevad kõik suvekursuse osalejad - balletikoolide õpilased ja noored professionaalid eri riikidest. Galakontserdi lavastamine ja proovid toimuvad 3 nädala jooksul 2023.a. juulis ning lõplik sisu sõltub osalejate koosseisust ja arvest. Proove viivad läbi pedagoogid ja koreograafid Kaie Kõrb, Dmitri Hartšenko, Marina Kesler, Viesturs Jansons, Helen Veidebaum, samuti Amalia Mîndruţiu (Rumeenia) ja Sasha Evtimova (Põhja-Makedoonia).
Eriline 2023
Selle aasta galakontsert on eriline, sest selle loomisega tegeleb kaks lavastajat. Kui esimene osa koosneb peamiselt kanoniseeritud koreograafiast, siis teine osa tugineb täielikult lavastaja originaalloomingule.
Kontserdi kava
Sõltuvalt linnast võib esinejate koosseis erineda
I osa
Balleti "Raymonda" parimad katkendit
Kestvus 1 tund ja 15 minutit
Esimeses osas toome lavale kompositsiooni, mis koosneb Alexander Glazunovi balleti "Raymonda" parimatest katkenditest Marius Petipa kanoonilises koreograafias ja ka originaalsetes numbrites, mis on lavastanud koreograaf Dmitry Harchenko.
II osa
Balleti "Tuhkatriinu" uus lavastus
Kestvus 40-50 minutit
Teises osas näeme uut lavastust, mille aluseks on Sergei Prokofjevi ballett "Tuhkatriinu", koreograaf-lavastajaks Marina Kesler.

Haapsalu kontserdi teise osa lõpus toimub osalejate autasustamine. Kestus 15 minutit
STARRING
Professionaalsed balletitantsijad
Nagu ka varasematel aastatel osalevad kontserdil lisaks usinatele õpilastele ka professionaalsed balletitantsijad.
Lavastus
Kaie Kõrb
Kunstiline juht
Balletimaailm on täis hurmavat ilu ja võlu.
Olen väga õnnelik ja uhke, et mulle on antud võimalus õpetada lapsi balletti tantsima ja saan neile jagada oma oskusi ning kogemusi.
Usun, et ballett muudab maailma helgemaks!"

Dmitri Hartšenko
Lavastaja
Sel korral tehti valik 1898. aastal esimest korda lavale ilmunud Marius Petipa loomingu tippteose, Aleksandr Glazunovi balleti "Raymonda" kasuks. Selle balleti süžeesse võib suhtuda erinevalt, kuid minu jaoks on selle balleti muusika ja koreograafia olnud väga lähedased. See on ballett, kus ma esimest korda Rahvusooperi laval esinesin, olles veel Tallinna Balletikooli teise klassi õpilane - seetõttu on sellel balletil minu südames väga eriline koht. Kahtlemata proovime kasutada kõige tuntumaid "Raimonda" balleti katkendeid, ent lõplik lavastus sünnib alles pärast seda, kui kohtun suvekursuse osalejatega ja alustan proove.
Marina Kesler
Lavastaja
"Tuhkatriinu" on üks lemmikumaid muinasjutte ja on tuntud kui Sergei Prokofjevi muusikale loodud ballett.
Tegemist on Marina Kesleri uue lavastusega, mis on kohandatud suvekursuse osalejatele. Nagu Haldjas, kes avab Tuhkatriinu jaoks muinasjutulise balli, mis varem oli talle kättesaamatu, nii annab ka koreograaf noortele tantsijatele võimaluse end professionaalsel laval näidata.
Piletid
Tallinn
27.07 (N) 19:00
Vene Teater
Aadress: Vabaduse väljak 5, Tallinn
€ 10,20 - 31,20
Haapsalu
28.07 (R) 19:00
Haapsalu Kultuurikeskus
Aadress: Posti 3, Haapsalu
€ 10,20 - 31,20
Saaremaa
30.07 (P) 14:00
Kuressaare lossi ooperimaja
Aadress: Kuressaare, Lossihoov 1
€ 15,00 - 20,00
Partnerid
Kontaktid
Media ja reklaam
+372 502 5974
Olga Prokofjeva
media@tallinnballet.ee
Üldised küsimused
+372 5817 1397
info@tallinnballet.ee
Korraldaja
DX ART MTÜ
Kontakt
info@tallinnballet.ee
DX ART MTÜ
Reg. nr.: 80283437
saame sõbraks
© 2013-2022 TallinnBallet
By DX ART NPO